Telefon: +420 722 704 301 | E-mail: recepce@studiosawadee.cz

Historie thajských masáží

Klasická thajská masáž je starověké léčitelské umění, za kterým se skrývá dlouhá historie, a které je praktikováno stále v téměř nezměněné podobě. Jedná se o soubor technik vyučovaných dle starých mistrů. Kouzlo spočívá v přesném silovém působení na tlakové body a centra energie těla s protažením svalů, šlach a kloubů.

Do jihovýchodní Asie se dostala z Indie. Počátky její historie se datují přibližně do roku 2 500 před naším letopočtem a za zakladatele je považován lékař ze severní Indie Jivaka Kumar Bacha. Bacha byl též znám jako přítel Buddhy a lékař komunity buddhistických mnichů. Učenci J. K. Bachy přišli do Thajska ve stejnou dobu jako učenci Buddhovi (tj. na přelomu třetího a druhého století př. n. l.).

Patrný je indický vliv jogínského protahování a dýchání, ale vedle něho lze postřehnout také šetrný způsob zacházení s energetickými drahami, nazývanými Sen. Řečí naší doby tradiční thajská masáž zbavuje pocitu únavy, odstraňuje svalové křeče a nervové napětí, stimuluje krevní a lymfatický oběh a činí svaly, klouby a šlachy volně ohebnými.